Кафедра військової підготовки

Студенти Чернівецького національного університету спеціальності "Культурологія" мають право вступу на кафедру військової підготовки. Військову підготовку можуть проходити студенти, які є громадянами України, придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.  Підготовка студентів проводиться на базі  Кафедри військової підготовки Чернівецького національного університету (КВП ЧНУ ) протягом 2-х років – 3-го та 4-го курсу навчання у вищому навчальному закладі. Зарахування студентів для проходження військової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору. Особи жіночої статі (за бажанням) можуть також залучатися до військової підготовки  в обсягах, що не перевищує 5% чисельності за кожною військово-обліковою спеціальністю.

Заняття зі студентами проводяться у спеціалізованих аудиторіях кафедри, обладнаних сучасними технічними засобами навчання, комп'ютерною мережею, яка має вихід в мережу університету та в Іnternet. Військова підготовка проводиться методом "військового дня".

З метою якісного військового навчання студентів використовується навчально-матеріальна база військових частин гарнізону, в тому числі військовий полігон "Прибан" (м. Сторожинець Чернівецької обл.). На полігоні, крім навчальних занять, проводяться бойові стрільби зі стрілецької зброї, залікові стрільби з самохідних гармат та мінометів, водіння бойових машин піхоти.

На кафедрі військової підготовки, відповідно до плану роботи, активно проводиться науково-дослідна, раціоналізаторська і винахідницька робота, напрямками якої є забезпечення та удосконалення форм і методів організації навчального процесу, виховання особового складу, удосконалення навчальної матеріально-технічної бази кафедри та предметно-методичних груп.

Підготовку студентів за програмами офіцерів запасу здійснюють 13 науково-педагогічних працівників, які мають великий досвід військової служби, з них: кандидатів наук, доцентів - 4 чол.

Студентам, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою офіцерів запасу, склали Військову присягу на вірність українському народові, склали встановлені екзамени та атестовані до офіцерського складу, після закінчення навчання на кафедрі військової підготовки, наказом Міністра оборони України присвоюється первинне військове звання офіцера запасу "Молодший лейтенант".

Структура кафедри

Предметно-методична група № 1

(начальник - підполковник у відставці Мазяр О.Є.)

Займається підготовкою офіцерів запасу за військово-обліковими спеціальностями:

- Бойове застосування механізованих з'єднань, військових частин і підрозділів;

Політологія.

Предметно-методична група № 2 
(начальник - полковник запасу Хомік І.В.)

Займається підготовкою офіцерів запасу за військово-обліковими спеціальностями:

-    Бойове застосування з'єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії;

-    Бойове застосування військових частин і підрозділів артилерійської розвідки.
Детальніше