• Вітаємо!

  Вітаємо доктора історичних наук, професора, член-кореспондента НАПН України, академіка Академії наук вищої освіти в Україні, лауреата премії ім. М. Грушевського НАН України, заслуженого працівника освіти України, декана філософсько-теологічного факультету Балуха Василя Олексійовича з присудженням йому наукового ступеня почесного доктора Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету.
  Щиро бажаємо Вам, шановний Василю Олексійовичу плідної праці і нових творчих успіхів. З роси і води Вам, достойний труженику на науково-освітянській ниві.
 • Зустріч студентів-культурологів з акторами Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської

  Нещодавно студенти ІІІ курсу напряму підготовки «Культурологія» мали можливість ближче познайомитися з діяльністю Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської. 2 листопада 2015 р. відбулася зустріч студентів з акторами  ̶  Катериною та Ігорем Андроник. Викладач курсу «Театрознавство» Скрипник Євген Миколайович вважає, що особисте спілкування з акторами сприятиме кращому розумінню сутності театрального мистецтва. Саме він виступив ініціатором та організатором зустрічі.

  Спілкування відбулася на нотці позитивних емоцій. На початку зустрічі актори коротко розповіли про себе: як вони почали займатися театральним мистецтвом й опинилися в нашому Чернівецькому театрі, адже Катерина та Ігор з Волині. Студенти активно ставили питання, прагнучи дізнатись більше про театральне мистецтво. На запитання: «Чи траплялися непередбачувані ситуації під час вистави?»,  ̶  актори відповіли, що ніколи не знаєш, чого очікувати, навіть, коли виставу ставили не в перший раз. Так, у виставах «Сватання на Гончарівці» в Ігоря постійно відклеювалися вуса, а в «Енні» довелося ходити на підборах, ледь не падаючи з ніг. «Коли актор повинен вийти на сцену, а він не виходить  ̶  це жах! Адже театр і вистава  ̶ це колективна праця, відсутність якої є проблемою…»  ̶ так говорить про непередбачувані обставини дружина Ігоря Катерина.

  читати далі...
 • Тематика магістерських робіт зі спеціальності «КУЛЬТУРОЛОГІЯ»

  1. Американізація культури у контексті глобалізаційних тенденцій та їхній вплив на розвиток національних культур
  2. Образ людини у світоглядній культурі епохи Відродження
  3. Європейський стиль в українському мистецтві: феномен козацького бароко
  4. Сучасний медіаменеджмент та його соціально-культурна значущість у формуванні громадянського суспільства
  5. Феномен постмодернізму: культурно-мистецькі вияви
  6. Феномен «прекрасного» у мистецтві постмодернізму: культурологічний аналіз
  7. Українське поетичне кіно: смисли та стилістична виразність
  8. Ментально-світоглядні основи побутової культури європейців епохи Нового часу
  9. Модернізація іудаїзму в Україні як форма культурної самоідентифікації євреїв у пострадянський період.
  10. Мистецтво символізму: світоглядно-культурний та художньо-естетичний вимір
  11. Тоталітарні секти в Україні кінця ХХ – поч. ХХI ст. та соціально-культурні орієнтації 
  12. Культурно-значуща діяльність українських традиційних церков періоду незалежності.
  13. Концепції людини та духовних цінностей буддизму: цивілізаційна специфіка та рецепції в західній культурі
  14. Специфіка розвитку ренесансних тенденцій у французькій культурі
  15. Середньовічне готичне мистецтво: витоки, жанрові особливості та символічний характер
  16. Матриці світоглядної культури та моделі цінностей у діяльності шкіл античної філософії
 • Участь студентів-культурологів в обласному фольклорно-етнографічному святі «Осінь весільна»

  18 жовтня у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулося фольклорно-етнографічне свято. Приємно відзначити, що студенти кафедри культурології, релігієзнавства та теології мали можливість долучитися до збереження та відродження багатовікових традицій Буковинського краю, джерел автентичного фольклору, яскравих весільних та обрядових дійств, отримали практичні навички з підготовки та проведення масових культурних заходів. Про свої враження розповіли студенти ІІ курсу напряму підготовки «Культурологія» Юлія Мига та Олена Дуплава.

  «Ми побували в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту на святі «Осінь весільна» і побачили різноманітні обрядові дійства, журливо-величальні пісні, народні танці й віншування. Увійшовши до музею, були здивовані і приємно вражені. Ми помітили велику кількість відвідувачів, які долучилися до святкування. При вході до музею було розміщено фото українських наречених у весільних строях і кожен бажаючий міг сфотографуватись, що ми і зробили. Це нам дуже сподобалось.


  читати далі...
 • захист курсових на спеціальності "культурологія"

  Захист курсових робіт на спеціальності «культурологія»

  Вперше відбувся 24 квітня захист курсових робіт на спеціальності «культурологія». Студенти-культурологи були поділені на дві підгрупи (по 10 і 11 чоловік) з метою опитмізації процесу виступів студентів та обговорення наукових досягнень.

  Наукові кервіники: проф. Возний І.П., доц. Шкрібляк М.В., викл. Скрипник Є.М, к.і.н. Бучовський В.Р., к.ф.н. Бойчук Н.В., к.і.н. Гутковська І.В., к.і.н. Мудеревич В.І.

  Обираючи серед запропонованої викладачами доволі різноманітної тематики, спрямування студенських курсових робіт відбулося у русі таких дисциплін: «Культура Сходу», «Культура Античності», «Культура Європейського Середньовіччя», «Культура Європейського Відродження», «Світове та вітчизняне кіномистецтво», «Філософія та історія релігії», «Фольклор та декоративне мистецтво України» та ін. курсів, що читаються на спеціальності «культурологія».

  Захист відбувався у вигляді коротких доповідей студентів, що містили елементи вступу та висновків курсової роботи (мету, завдання, досягнуті результати дослідження) відповідно до вимог, що ставляться до даного виду робіт.

  читати далі...