• ЩАСЛИВИЙ ТОЙ, ХТО СІЄ ВІЧНЕ, ДОБРЕ…!

  На тлі мало не катастрофічних явищ, що охопили чи не всі сфери суспільного буття людства, серед яких дедалі відчутнішою є антропогенна криза, чим раз гостріше постає проблема браку імен, які б трудилися там, де Бог їх покликав до життя, а головне – сподобилися в Нього ласки зайняти те місце, якого б згодом змогли стати справжньою окрасою. Ба навіть більше, досягнути статусу вченого й управлінця загальнонаціонального рівня.

  До таких непересічних особистостей належить Василь Олексійович Балух, який 21 листопада (на Михайла) урочисто та у великому колі найближчих і найрідніших йому людей відзначив свій щедрий на багаті ужинки 60-літній ювілей.

  Запорукою його успіху, на моє глибоке переконання, є те, що його трудовий шлях – це не звичайна праця і заробіток на хліб насущний, а той рідкісний випадок, коли і професія, і покликання стають одним єдиним цілим.

  Попри те, що народився Василь Олексійович на засланні, як і попри складні випробування, котрі чекали на родину Балухів уже тут на рідній землі, з цього звичайного мишинського хлопця (родина Василя Балуха по материній лінії з села Мишин, що на Коломийщині) виріс знаний і шанований вчений, педагог та керівник. А ще – люблячий чоловік, батько та дідусь, надійний друг і вірний наставник, словом, людина, котра гідна поваги.

  Не вдаючись до докладного опису феномена успіху професора В. Балуха, подаю фрагмент з вітального слова, з яким я мав за честь звернутися до ювіляра в «Аристократі» у той святочний день: «Шановний Василь Олексійович, дорогий наш ювіляре! Від колективу викладачів кафедри культурології, релігієзнавства та теології, а також студентів, які спеціалізуються при ній, щиросердечно вітаємо Вас з славним шести десятилітнім ювілеєм! Ми глибоко шануємо Ваш багаторічний досвід і високий професіоналізм як очільника кафедри та керівника факультету, блискучого педагога-викладача та знаного і науковця. Але найбільше ми пишаємося тим, що чи не кожен із нас пройшов через Ваше густе сито. Серед нас практично немає жодного, кого б Ви не брали на роботу, не рекомендували в аспірантуру чи докторантуру, словом, не сприяли у нашій самореалізації та самоствердженні. Кожен із нас мав нагоду не раз пересвідчитися і у Ваших високих людських якостях, адже кожен із нас не раз прибігав до Вас за порадою, радою та розрадою. Це та багато чого іншого зобов’язує нас бути гідними Вашими друзями, колегами та послідовниками. Ваші роки – то Ваш і наш безцінний скарб. Ваш дослідницький запал, науковий ентузіазм та управлінський потенціал спрямували багатьох із нас на добру дорогу. І якби хто не поставився до цих слів, для нас Ви назавжди залишитеся прикладом безкомпромісного служіння високим ідеалам великої дидактики, прикладом того, як належить любити все те, без чого неможна говорити про людину як найвище створіння Боже. Достойне товариство, не маючи на меті ідеалізувати чи канонізувати нашого шанованого ювіляра, не можу, однак, втриматися, щоб не процитувати відомого німецького педагога, вченого і громадсько-культурного діяча Адольфа Дістєрверга, який, наголошуючи на справжній місії учителя, говорив «Він один, звичайно, не в змозі зробити усе, однак саме він закладає основи всього». Таким для нас є Ви, шановний Василь Олексійович! Вельмишановний ювіляре, у цей святошний для Вас день, ми хочемо низко схилити перед Вами голови, подякувати Вам за Ваш жертовний труд на благо нашої кафедри, факультету, університету загалом і кожного з нас зокрема. Нехай у Ваших подальших задумах завжди буде мудрість Божа, у професійних діяннях – підтримка однодумців, а на серці – легко і приємно від людської вдячності, а не заздрощів.

  Міцного Вам здоров'я та життєвої наснаги, щастя, родинного затишку й добробуту»!

  Між тим, більше про доктора історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, лауреата премії імені Михайла Грушевського НАН України, академіка АН ВО України, член-кореспондента НАПН України, а ще – почесний доктор ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди та ін. скажуть вам окремі фотофакти з урочистого застілля в ресторані «Аристократ» 21 листопада та на філософсько-теологічному факультеті 23-го, який ювіляр очолює уже більше п’ятнадцяти років.
 • Вітаємо!

  Вітаємо доктора історичних наук, професора, член-кореспондента НАПН України, академіка Академії наук вищої освіти в Україні, лауреата премії ім. М. Грушевського НАН України, заслуженого працівника освіти України, декана філософсько-теологічного факультету Балуха Василя Олексійовича з присудженням йому наукового ступеня почесного доктора Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету.
  Щиро бажаємо Вам, шановний Василю Олексійовичу плідної праці і нових творчих успіхів. З роси і води Вам, достойний труженику на науково-освітянській ниві.
 • Зустріч студентів-культурологів з акторами Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської

  Нещодавно студенти ІІІ курсу напряму підготовки «Культурологія» мали можливість ближче познайомитися з діяльністю Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської. 2 листопада 2015 р. відбулася зустріч студентів з акторами  ̶  Катериною та Ігорем Андроник. Викладач курсу «Театрознавство» Скрипник Євген Миколайович вважає, що особисте спілкування з акторами сприятиме кращому розумінню сутності театрального мистецтва. Саме він виступив ініціатором та організатором зустрічі.

  Спілкування відбулася на нотці позитивних емоцій. На початку зустрічі актори коротко розповіли про себе: як вони почали займатися театральним мистецтвом й опинилися в нашому Чернівецькому театрі, адже Катерина та Ігор з Волині. Студенти активно ставили питання, прагнучи дізнатись більше про театральне мистецтво. На запитання: «Чи траплялися непередбачувані ситуації під час вистави?»,  ̶  актори відповіли, що ніколи не знаєш, чого очікувати, навіть, коли виставу ставили не в перший раз. Так, у виставах «Сватання на Гончарівці» в Ігоря постійно відклеювалися вуса, а в «Енні» довелося ходити на підборах, ледь не падаючи з ніг. «Коли актор повинен вийти на сцену, а він не виходить  ̶  це жах! Адже театр і вистава  ̶ це колективна праця, відсутність якої є проблемою…»  ̶ так говорить про непередбачувані обставини дружина Ігоря Катерина.

  читати далі...
 • Тематика магістерських робіт зі спеціальності «КУЛЬТУРОЛОГІЯ»

  1. Американізація культури у контексті глобалізаційних тенденцій та їхній вплив на розвиток національних культур
  2. Образ людини у світоглядній культурі епохи Відродження
  3. Європейський стиль в українському мистецтві: феномен козацького бароко
  4. Сучасний медіаменеджмент та його соціально-культурна значущість у формуванні громадянського суспільства
  5. Феномен постмодернізму: культурно-мистецькі вияви
  6. Феномен «прекрасного» у мистецтві постмодернізму: культурологічний аналіз
  7. Українське поетичне кіно: смисли та стилістична виразність
  8. Ментально-світоглядні основи побутової культури європейців епохи Нового часу
  9. Модернізація іудаїзму в Україні як форма культурної самоідентифікації євреїв у пострадянський період.
  10. Мистецтво символізму: світоглядно-культурний та художньо-естетичний вимір
  11. Тоталітарні секти в Україні кінця ХХ – поч. ХХI ст. та соціально-культурні орієнтації 
  12. Культурно-значуща діяльність українських традиційних церков періоду незалежності.
  13. Концепції людини та духовних цінностей буддизму: цивілізаційна специфіка та рецепції в західній культурі
  14. Специфіка розвитку ренесансних тенденцій у французькій культурі
  15. Середньовічне готичне мистецтво: витоки, жанрові особливості та символічний характер
  16. Матриці світоглядної культури та моделі цінностей у діяльності шкіл античної філософії
 • Участь студентів-культурологів в обласному фольклорно-етнографічному святі «Осінь весільна»

  18 жовтня у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулося фольклорно-етнографічне свято. Приємно відзначити, що студенти кафедри культурології, релігієзнавства та теології мали можливість долучитися до збереження та відродження багатовікових традицій Буковинського краю, джерел автентичного фольклору, яскравих весільних та обрядових дійств, отримали практичні навички з підготовки та проведення масових культурних заходів. Про свої враження розповіли студенти ІІ курсу напряму підготовки «Культурологія» Юлія Мига та Олена Дуплава.

  «Ми побували в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту на святі «Осінь весільна» і побачили різноманітні обрядові дійства, журливо-величальні пісні, народні танці й віншування. Увійшовши до музею, були здивовані і приємно вражені. Ми помітили велику кількість відвідувачів, які долучилися до святкування. При вході до музею було розміщено фото українських наречених у весільних строях і кожен бажаючий міг сфотографуватись, що ми і зробили. Це нам дуже сподобалось.


  читати далі...