• На філософсько-теологічному факультеті відбулася прем’єрна презентація книги Габрієля Гері

  8 лютого відбулася презентація книги наукового співробітника Сучавського університету Габрієля Геря «Есхатологічне повідомлення християнського літургійного простору: архітектура та ікони в Молдові ХV – XVI» (видання румунською мовою). Презентація книги відбулась з ініціативи Музейного комплексу «Буковина» (м.Сучава, Румунія) та за сприяння Генерального консула Румунії у Чернівцях Елеонори Молдован.

  З автором на прем’єрну презентацію книги приїхали гості з Румунії: Еміль Урсу – директор Музейного комплексу «Буковина» та Тереза Сілінгарія – мистецький критик, професор Сучавського університету.
  читати далі...
 • Привітання дітей-сиріт зі сятом Святого Миколая

  16 грудня, напередодні Святого Миколая, до спеціалізованої школи-інтернату №4 навідалися благодійники з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Вони привезли до комунального закладу "Чернівецька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат №4" велику партію подарунків, кошти на які збирали студенти і викладачі двох факультетів: філософсько-теологічного і філологічного.

  Добродійники з ЧНУ учетверте приїздили до цього навчального закладу, що на вулиці Московської олімпіади.

  Доцент кафедри релігієзнавства та теології Микола Шкрібляк зазначив: "Добрі друзі є у кожного з нас. Ми приїхали до вас, діти, щоб допомогти вам напередодні Святого Миколая, оскільки принципово розуміємо свій обов'язок, а ваші - потреби. Подарунки особливо цінні і бажані тоді, коли наступають великі свята і ви їх чекаєте".

  читати далі...
 • Вечір пам'яті та круглий стіл-дискусія присячені 80 річниці голодомору

  22 листопада 2013 року з на філософсько-теологічному факультеті відбувся вечір-пам’яті присвячений ,,Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.”.

  Захід розпочався із хвилини мовчання за всіх голодом заморених, опісля чого зі вступним словом до присутніх звернулася організатор заходу – Ірина Володимирівна Горохолінська – к.ф.н., асист. кафедри релігієзнавства та теології. У своєму виступі, вона нагадала, що Голодомор 1932–1933 років – масовий, навмисно організований радянською владою голод, який призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР, викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

  читати далі...
 • З днем народження філософсько-теологічний факультет!

  Першим, з вітальним словом до студентів, викладачів, співробітників факультету та гостей звернувся декан філософсько-теологічного факультету професор Балух Василь Олексійович, який розповів про унікальність та специфіку факультету, а також його наукові здобутки. Василь Олексійович відзначив велику активність та мобільність факультету в розвитку з кожної спеціальностей кафедр та високому науковому рівні професорсько-викладацького складу факультету. Окрім цього, Василь Олексійович побажав факультету завжди бути одним із кращих в Університеті і в Україні ,,Працюйте і розвивайтесь для того, щоб через декілька років, кожен із наших випускників міг гордо сказати, що він навчався на філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича”.

  Зі щирими вітаннями та побажаннями для факультету виступили багато представників навчальних закладів, влади і духовенства, зокрема: ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – проф. Мельничук Степан Васильович; митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник, професор, голова Синодального управління у справах духовної освіти, ректор Київської православної богословської академії – Високопреосвященнійший Епіфаній; голова Чернівецької обласної ради – Гайничеру Михайло Іванович; директор Департаменту, освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької державної адміністрації – Бауер Михайло Йозефович; заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів – Паскар Олександр Євгенович; заступник голови з питань діяльності виконавчих органів
  Шевченківської районної ради – Адамко Іван Іванович та інші.

  читати далі...
 • Привітання з 20-річчям факультету

  Привітання з 20-річчям факультету читати далі...