• Відкрита лекція к.ф.н. Горохолінської І. В. "Ціннісні виклики постсекулярності: Quo Vadis?"

  6 грудня об 11:30 відбулася відкрита лекція к.ф.н., викладача кафедри культурології релігієзнавства та теології Горохолінської Ірини Володимирівни., яка була прочитана у контексті спецкурсу «Філософські аспекти секуляризаційних процесів».

  Лекцію відвідали викладачі кафедри, студенти-магістранти спеціальності «Релігієзнавство», студенти-культурологи І та ІІ курсу та усі бажаючі. Лекція справді цікава й актуальна, спрямовувала слухачів до осмислення ціннісних викликів постсекулярності та тематичної дискусії. Окрім студентів ЧНУ лекція була прочитана студентам Українського католицького університету в рамках програми стажування Горохолінської І.В. Презентація демонструвала авторське бачення витоків і підходів до висвітлення проблеми.  Жваві дискусії не припинялися і на перерві після завершення пари, а це надихає рефлексувати, а отже, вдосконалюватись, чи не так? Цікаво, нестандартно, дискусійно – «Quo Vadis?». Слово автору:

  Горохолінська  І. В.: «Лекція спрямована на аналіз морально-релігійного портрету сучасної людини – в умовах глобалізації та секуляризації. Чи варто говорити про тотальні секуляризаційні процеси сучасності? Чи обґрунтованими є твердження про ренесанс релігійності? І що важливо: яка місія та стратегія дій Церкви в умовах запобігання десакралізації релігійного життя й аксіологічного самовизначення сучасної особи? Як християнину залишитися християнином, але поряд з тим не консервуватися в культурно та ментально неадекватній часу системі пріоритетів впорядкування особистого життя? Саме означенні питання є маркерами в практичній площині пошуку відповіді на гостре питання звернене до представників західної (християнської?) цивілізації – Quo Vadis? 

  читати далі...
 • Всеукраїнська олімпіада з "Культурології"

  Щорічно студенти філософсько-теологічного факультету активно долучаються до участі в І турі Всеукраїнської олімпіади з профілюючих дисциплін. Оголошуємо старт І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з "Культурології" читати далі...
 • Театр ближче, ніж здається

  Сучасна людина, на відміну від людей попередніх епох, має широкий спектр вибору культурно-мистецьких послуг. Проте однією із основоположних залишається театр. Незважаючи на певну втрату популярності і попиту, сфера театрального мистецтва реформується, осучаснюється і залучає глядачів різного соціального статусу і віку. Театр – цікавий, театр – елітарний, театр – актуальний.

  Та все ж, чомусь побутує думка стосовно того, що ця сфера дуже замкнена, ізольована, недоступна для пересічного глядача. Чи так це насправді? Спробуємо з’ясувати далі.

  читати далі...
 • Звіт про проходження педагогічної практики студентів-культурологів IV курсу у 2016 році

      Педагогічна практика була проведена успішно. Підготовлено відповідну документацію Згідно наказу Ректора студентів 4 курсу ОКР – бакалавр денної форми навчання, напряму 6.020101 – Культурологія направлено на педагогічну практику з 10 жовтня до 4 листопада 2016 р. (4 тижні, передбачені навчальним планом) на 5 баз практики, зокрема: Буковинський державний медичний університет; Коледж Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Державний вищий навчальний заклад «Чернівецький індустріальний коледж»; Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету; Комунальний заклад «Чернівецьке обласне училище мистецтв ім. С.Воробкевича».

  читати далі...
 • Вечір поезії юних поетів-початківців, авторів збірки «У кожного історія своя…»

  ...У душі кожної людини є клапан, що відкривається тільки поезією. 

    М. Некрасов

  У Юнацькій бібліотеці 22 листопада відбувся вечір поезії юних поетів-початківців, авторів збірки «У кожного історія своя…» ініціатором та упорядником якої є Євген Миколайович Скрипник.

  «Книги поодинці не пишуться»  – саме цього вислову дотримуються поети-культурологи, які засвідчили це власним досвідом і рекомендують спробувати кожному. Тож, як писала відома письменниця: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

  читати далі...