ВІДОМОСТІ ПРО ФАКУЛЬТЕТ

    Філософський і Теологічний факультети функціонували у Чернівецькому університеті з часу його заснування 4 жовтня 1875 року. За часів радянської влади вони були закриті. Діяльність філософського і теологічного факультетів було відновлено 1993 року в складі єдиного філософсько-теологічного факультету, спершу з богословським відділенням, трохи згодом і філософським.
      Сьогодні на факультеті функціонує три кафедри – філософії (завідувач – проф. М.Марчук), культурології, релігієзнавства  та теології (завідувач – проф. В.Балух) та соціології (завідувач – проф. В.Докаш).

Філософсько-теолгічним факультетом здійснюється підготовка фахівців за п’ятьма напрямками ("філософія", "релігієзнавство", "теологія", "соціологія", "культурологія"). Цьогоріч вперше здійснено набір на магістратуру зі спеціальності "культурологія", а також відкрито нові спеціальності: "соціальна допомога" (бакалавр) та "місцеве самоврядування" (магістр). У структурі факультету діють також магістратури, аспірантури та вчена рада по захисту кандидатських та докторських.

     Ще одним структурним підрозділом факультету є богословське відділення, діяльність якого регламентується Угодою про спільну освітню діяльність між Київською Духовною Академією та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, укладеною 18 квітня 2003 року.

     Підготовка богословів здійснюється за замовленням Церкви. Для практичних занять студентів богословського відділення використовується Трьохсвятительська церква, що знаходиться поруч з навчальними корпусами ЧНУ і філософсько-теологічного факультету зокрема.
     Сьогодні на факультеті навчається 448 студентів, з них 136 – на заочному відділі.
           Навчально-методична база відповідає сучасним стандартам і постійно оновлюється та вдосконалюється. У розпорядженні колективу викладачів та студентів факультету 12 аудиторій, новий комп'ютерний клас (11 комп'ютерів), методичний кабінет і бібліотека.
     Студенти мають свій друкований орган – газету “Софія” , радіовузол та радіогазету. Демонструють вони свій творчий потенціал, беручи участь багатьох конкурсах та культурно-розважальних проектах. Це сприяє їхній самореалізації й утвердженні як особистості. Крім того, є усі умови для заняття спортом та організації дозвілля.
      Проживають студенти в гуртожитку, який за результатами університетських конкурсів упродовж багатьох років визнається кращим. До їхніх послуг – добре обладнана сучасними меблями, аудіо-, відео- та телеапаратурою кімната відпочинку, кімната для навчання та побутова кімната, а для теологів функціонує ще й молитовна кімната-капличка.
      Отже, філософсько-теологічний факультет належить до тих науково-освітніх і навчальних підрозділів університету, про які говорять: "Це факультет, що постійно розвивається, відкриває нові спеціальності, збільшує набір абітурієнтів" (з Доповіді ректора унівеситету з нагоди чергової річниці з дня відродження, 2010 р.).
Детальніше...