Студентське життя

Студентська молодь своїми здобутками переконливо засвідчує, що на спеціальності "Культурологія" на філософсько-теологічному факультеті навчаються небайдужі, розумні і творчо обдаровані особистості. Студенти мають факультетський радіовузол, газету “Софія”, об’єднуються в різні гуртки і товариства: студентський клуб “Брейн-ринг”, філософський клуб «Коло», команда КВК, театральна студія. Систематично проводяться студентські конкурси, змагання, розважальні заходи ( Наприклад, конкурc "Нумо дівчата" та ін.). Студенти-культурологи долучаються до організації посвяти першокурсників (Посвята 2011, Посвята 2012, Посвята 2013, Посвята 2014, Посвята 2015 ), відзначення Дня факультету, беруть активну участь у громадському житті та благодійній діяльності.

Культурологи залучаються до науковій роботи, зокрема вони стали учасниками студентської олімпіади з культурології (м.Київ, 2013 р., м.Київ, 2014 р., м.Київ, 2015 р.). У 2014 р. студенти-культурологи здобули перемогу на  Всеукраїнської студентської олімпіади з культурології у низці номінацій: «Фундаментальні знання» (Мосін Христина), «Сміливість наукового пошуку» та відзначена за активну участь у роботі круглого столу (Дронь Наталія), «Комунікативна компетентність» (Величко Адрій). У 2015 році були відзначені студенти-культурологи Дронь-Лахно Наталія та Клименко Віталій.

Студенти беруть активну участь написанні та захисті наукових робіт на щорічних студентських наукових конференціях ЧНУ (2012 р., 2013 р., 2014 р., 2015 р.)  міжнародних та всеукраїнських конференціях, а також конференціях і семінарах, що проводяться на базі філософсько-теологічного факультету.

Закономірно, що культурологи долучаються до організації та проведенні виховних заходів на факультеті (вшанування Т.Шевченка, день пам'яті голодомору та ін.). Уже доброю традиціює стала участь у щорічних майстер-класах з писанкарства, які проводить на факультеті для всіх охочих доц. М.Шкрібляк. Писати писанки до Великодня так цікаво!

Культурологи не лише мають можливість здобувати ґрунтовну теоретичну базову освіту, її аспекти цікаво та змістовно зреалізовуються на практиці: студенти набувають знань із краєзнавства (у рамках курсів «Соціокультурний розвиток людства» та «Культура Буковини»), архітектури та історії рідного міста, ознайомлюються з експозиціями музеїв (курси «Музеєзнавство», «Фольклор та декоративне мистецтво України», «Основи етнографії», дізнаються багато нового про становлення та специфіку театрального мистецтва, відвідавши Чернівецький Академічний Обласний Український Музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської (відповідно до курсу «Театрознавство»). Знайомляться фахівці культурологи і з сучасним мистецтвом, відвідуючи різноманітні виставки та концерти, театральні вистави.

Студенти-культурологи мали можливість долучитися до археологічної експедиції (Чернігівська обл., 2012 р.), застосувавши на практиці набуті знання з дисципліни «Первісна культура». Вони отримали дипломи про закінчення літньої школи археологів. Також, зрозуміло, гарно відпочили, познайомилися та поспілкувалися з студентами різних регіонів України, з якими підтримують зв’язок і сьогодні.

Культурологи - учасники та переможці загальноуніверситетських змагань з баскетболу,  туристизму,  вільної боротьби, футбольних матчів, гравці факультетської команди.
Таким чином, теорія тісно поєднується із практикою, навчання - із дозвіллям, забезпечуючи комунікабельність, мобільність, широту світогляду, повноту та якість наданого обсягу знань.